• صفحه اصلی
 • >
 • ورزش
 • >
 • ساماندهی پشت سدها و ایجاد مجموعه های آبی موجب جذب توریست و توسعه گردشگری می شود

ساماندهی پشت سدها و ایجاد مجموعه های آبی موجب جذب توریست و توسعه گردشگری می شود

 • توسط
 • یکشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۶
 • 0

به گزارش سایت خبری دفاع ۸ به نقل از خبرنگار ایرنا، سیدمصطفی میرسلیم روز یکشنبه در نشست برگزاری مجمع انتخابات هیات غریق نجات و غواصی کردستان افزود: هم اکنون ۱۴۰ هزار غواص و ناجی غریق در کشور مشغول به فعالیت هستند که ۶۰ هزار نفر از آنان را بانوان تشکیل می دهند.
وی گفت: این ورزش در چند سال اخیر رشد قابل توجهی در کشور داشته است و به کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان نیز در زمینه آموزش، خدمات ارائه می دهد.
وی از کمبود و محدودیت امکانات و اعتبارات دولت در حوزه ورزش غواصی خبر داد و گفت: این محدودیت مانع از انجام کار و توسعه ورزش غریق نجات و غواصی در کشور نشده است.
وی با بیان اینکه نباید به این ورزش دیدی کاسب کارانه داشت ادامه داد: ناجی ضمن ایمنی کامل برای کار امدادرسانی، باید با اعتماد به نفس کافی و تسلط بر روح و روان خود، نسبت به نجات انسان های در معرض خطر اقدام کند.
رئیس فدارسیون نجات غریق و غواصی، بحث آموزش را در این ورزش بسیار مهم دانست و تاکید کرد: مربیان در امر آموزش باید سخت گیر بوده و بسیار جدی باشند؛ چرا که این ورزش با نجات جان انسان ها ارتباط مستقیم دارد.
میرسلیم اضافه کرد: آنان باید مطالب را به خوبی به ورزشکاران منتقل کرده و تلاش خود را به کار گیرند که هیچگونه ضعفی در مواقع نجات غریق وجود نداشته باشد.
وی با بیان اینکه تمامی استخرهای ورزشی نیازمند بازدید کارشناسانه هستند یادآور شد: باید نسبت به رفع نقص و کمبودها در زمینه نجات غریق در استخرها اقدام کرد و شرایط کاملا برای این مهم مهیا باشد.
وی هوشمندی، تسلط و مهارت را از ویژگی های یک غواص عنوان کرد و ادامه داد: یک منجی غریق باید بااخلاق و از خود گذشته باشد زیرا اخلاق از اصول این ورزش است.

** هرساله منجی قهرمان در کشور معرفی می شود
رئیس فدراسیون غریق نجات و غواصی با اشاره به اینکه هر ساله استان های مختلف یک غواص نمونه را به فدارسیون معرفی می کنند گفت: در نهایت یک نفر از بین آنان، به عنوان منجی قهرمان سال در کشور معرفی می شود.
میرسلیم افزود: این برنامه، جوانان و نوجوانان را برای پیوستن و ورود به این ورزش ترغیب می کند و الگویی برای آنان در زندگی خواهد بود.
وی توجه به ورزش بانوان را نیز ضروری ذکر کرد و گفت: باید امکانات و تجهیزات آقایان و بانوان برابر باشد و زمینه برای پیشرفت بیشتر این ورزش فراهم شود.
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور، استان کردستان را دارای جایگاه ویژه ای در بحث گردشگری و ایرانگردی خواند و یادآور شد: با توجه به اینکه این استان دارای سدها و دریاچه های قابل توجهی است می توان در این اماکن، امکانات گردشگری را تعبیه کرد.
میرسلیم تاکید کرد: ساماندهی پشت سدها و ایجاد مجموعه های آبی می تواند زمینه توسعه گردشگری را برای استان فراهم کند.
وی اضافه کرد: با ایجاد مجموعه های آبی، زمینه برای استقرار غریق نجات و غواصی نیز فراهم شده و در صورت شنا در این اماکن، خطری جان مردم را تهدید نمی کند.
به گزارش سایت خبری دفاع ۸ به نقل از ایرنا، مجمع انتخابات هیات غریق و غواصی استان کردستان روز یکشنبه با حضور سیدمصطفی میرسلیم رئیس فدارسیون در سنندج برگزار و امید ملک الکلامی با کسب ۱۳ رای و اکثریت آرا برای پنجمین دوره متوالی چهارساله به عنوان رئیس جدید این هیات برگزیده شد.
هم اکنون ۴۰۰ ناجی و غواص سازمان یافته در کردستان مشغول به فعالیت هستند.
خبرنگار: وریا کرمی ** انتشار دهنده : عباسعلی نقی یان
۷۳۵۵/۶۱۰۸

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *