عدم تمایل جوانان بافقی به ورزش

  • توسط
  • دوشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
  • 0

به گزارش سایت خبری دفاع ۸ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مربی تیم نوجوانان سنگ‌آهن بافق در گفتگو با خبرنگار بافق خبر گفت: از سن ۲۱ سالگی فعالیت خود را درزمینهٔ مربیگری فوتبال آغاز و در سال ۱۳۹۱ به‌صورت حرفه‌ای در تیم نوجوانان سنگ‌آهن بافق شروع به فعالیت کردم.

محمدرضا پور اسماعیلی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر دارای مدرک مربیگری B آسیا هستم. در سال ۱۳۸۹ مدرک D و در سال ۱۳۹۳ مدرک C آسیا را دریافت کردم.

وی در خصوص امکانات ورزشی موجود در بافق افزود: در شهرستان بافق امکانات خوبی نسبت به جمعیت شهرستان وجود دارد ولی مسئولین باید به این مسائل رسیدگی کنند. به‌طور مثال چمن ورزشگاه کلوپ و تختی به علت نامرغوب بودن قابل‌استفاده نیست که اگر این دو مجموعه به‌درستی زیر کشت برود و مراقبت‌هایی از آن‌ شود می‌توان تعداد زیادی از جوانان بافقی را آموزش داد.

مربی تیم نوجوانان سنگ‌آهن بافق اظهار داشت: از اینکه به جوانان و نوجوانان شهرم آموزش می‌دهم احساس غرور می‌کنم.

این مربی ورزشی از جذب اکثر جوان‌های بافقی به سمت پاتوق‌ها ابراز نارضایتی کرد و عنوان داشت: متأسفانه جوانان بافقی بیشتر جذب پاتوق‌ها می‌شوند تا جذب ورزش و دلایل آن بی‌توجهی خانواده‎ها به فرزندان است. پاتوق‌ها معضلی برای پیشرفت جوانان بافقی شده است.

وی در خصوص مشکلات اصلی مربیان بافق تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات مربیان عدم‌حمایت مالی است. مربیگری شغل دوم من به‌حساب می‌آید درصورتی‌که قلباٌ می‌خواهم تمام‌وقتم صرف مربیگری شود ولی افسوس که حمایت مالی وجود ندارد.

پور اسماعیلی ادامه داد: برای توسعه ورزش بافق در رشته فوتبال ابتدا باید ازنظر سخت‌افزاری امکانات شهرستان تکمیل شود. به‌طور مثال در کنار زمین چمن باید حتماً سالن وزنه، استخر شنا، سالن کنفرانس و حتی درون رختکن‌ها نیز دوش باشد، امکاناتی از قبیل توپ، لباس و غیره در درجه بعد باید در اختیار مربیان باشد‌.

وی در خصوص امکانات شهرک آهن شهر بیان کرد: این شهرک امکانات یک باشگاه در سطح آسیا را دارد ولی به‌درستی استفاده نمی‌شود. ما می‌توانیم به کمک مسئولین آهن شهر را به شهرک ورزشی تبدیل و با چند تبلیغ از تیم‌های لیگ برتری برای برگزاری اردو دعوت و از این طریق درآمدزایی کنیم.

مربی تیم نوجوانان سنگ‌آهن بافق در پایان عنوان کرد: شهرستان بافق همچون گذشته نیست و در حال حاضر شهری است که ازنظر گردشگری و اقتصادی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *