مربی پاکستانی تیم ملی کریکت به قم سفر می‌کند

  • توسط
  • دوشنبه , ۸ آبان ۱۳۹۶
  • 0

ندا زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای توسعه رشته کریکت در استان قم، در نظر داریم به زودی دوره‌ای آموزشی برای آموزش و رشد کریکت بازان قمی برگزار کنیم و برای همین منظور مربی پاکستانی تیم ملی کریکت به قم دعوت شده است و در آینده نزدیک به قم سفر می‌کند.

وی افزود: محمود رشید دار در حال حاضر مربی تیم ملی است و با توجه به این که رشته کریکت یکی از رشته‌های اصلی و مهم در پاکستان است، این کشور همسایه در زمینه کریکت صاحب دانش و سبک به شمار می‌رود و به همین دلیل در حال حاضر این مربی پاکستانی برنامه توسعه رشته کریکت در ایران و تشکیل و هدایت تیم ملی را دنبال می‌کند.

نایب رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم گفت: رشید دار در مسابقات کریکت قهرمانی زنان کشور در استان گلستان نیز از نزدیک شاهد برگزاری این مسابقات به منظور تعیین فهرست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی بانوان بود و با توجه به عملکرد خوب بانوان کریکت باز قم، انتظار حضور حداقل یک یا ۲ کریکت باز قمی در فهرست تیم ملی را داریم.

زمانی بیان داشت: تیم کریکت بانوان قم در این مسابقات که در گرگان برگزار شد در گروهی بسیار دشوار قرار گرفت و در شرایطی که در هر ۴ بازی خود برابر حریفان مدعی‌اش بازنده شد اما از نظر فنی عملکردی خارج از حد تصور داشت و با تیمی که تنها چند جلسه تمرین کرده بود توانست نظر سایر تیم‌ها را به خود جلب کند.

وی عنوان کرد: تیمی که از قم به این مسابقات اعزام شد طی جلسات محدودی تنها با رشته کریکت آشنایی پیدا کرده بود و ما از این مسابقات برای تیم اعزامی قم به دنبال کسب مقام و عنوان نبودیم اما این پیش بینی هم نمی‌شد که این تیم بتواند تا این حد در برابر تیم‌های قدرتمند سرسخت باشد و با فاصله‌های کم به حریفان امتیاز دهد.

نایب رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم تصریح کرد: تیم کریکت قم در بازی با بوشهر ۱۱۷ بر ۹۹، در بازی با تیم قدرتمند سیستان با نتیجه ۱۶۷ بر ۱۱۶، در بازی با اصفهان ۶۵ بر ۶۳ و در بازی با گلستان میزبان رقابت‌ها ۶۵ بر ۶۴ نتیجه را به حریفان واگذار کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *