• صفحه اصلی
 • >
 • ورزش
 • >
 • نوزدهمین همایش “بناب شهر دوچرخه” ۲۸ مهر برگزار می‌شود

نوزدهمین همایش “بناب شهر دوچرخه” ۲۸ مهر برگزار می‌شود

 • توسط
 • یکشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۶
 • 0

به گزارش سایت خبری دفاع ۸ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بناب، ولی الله فرج الهی در جلسه نوزدهمین همایش دوچرخه سواری "بناب شهر دوچرخه" با اشاره به اهمیت دوچرخه‌سواری و تاثیرات آن در سلامتی، اظهار کرد: از آنجا که ورزش و تحرک جهت جلوگیری از بروز هرگونه بیماری برای همه لازم و دوچرخه‌ یکی از مهم‌ترین وسیله‌ها برای ورزش و سلامتی است.

فرج‌اللهی با بیان اینکه شهرستان بناب با دوچرخه‌سواری مشهور است، خاطرنشان کرد: استفاده از دوچرخه در شهرستان بناب از کودکان تا مسن‌ترها رواج دارد و استفاده از این وسیله در شهرستان بدون توجه به محدودیت سنی مورد استفاده همگان قرار دارد.

وی عدم تخصیص مسیر ویژه دوچرخه در این شهرستان را مشکل اساسی برای شهر خواند و گفت: مسیر ویژه دوچرخه سواری یک راه حل مناسب برای فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه است و عدم وجود مسیر ویژه دوچرخه در شهری که در این حد دوچرخه سوار دارد یک نقطه ضعف برای این شهرستان است‌.

فرماندار بناب از عدم ادامه روند ثبت ملی شدن بناب شهر دوچرخه توسط میراث فرهنگی استان انتقاد کرد و گفت: از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تقاضا داریم که دوباره در رابطه با به ثبت ملی رسیدن بناب به عنوان شهر دوچرخه ایران، اقدامات لازم را پس از درخواست ما انجام دهند چراکه قبلا نیز این در خواست را ارسال کردیم ولی تلاش کافی صورت نپذیرفت.

فرماندار بناب عنوان شهر دوچرخه را مختص بناب خواند و تصریح کرد: شهر بناب با دوچرخه مشهور و این افتخار مخصوص شهرستان بناب است و شهرهای دیگر نباید ادعایی در این رابطه داشته باشند چراکه بناب شهر دوچرخه ایران نام دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب، تاکید کرد: در این شهر باید به مسئله دوچرخه‌سواری توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی از برگزاری نوزدهمین همایش بزرگ بناب شهر دوچرخه در ۲۸ مهر ۹۶ خبر داد و گفت: این همایش که سالیان سال در شهر بناب برگزار شده است امسال نیز صبح ۲۸ شهریور با حضور دوچرخه سواران از بناب و شهرهای اطرف برگزار خواهد شد.

سی و دومین مسابقات بین مرزی دوچرخه‌سواری ایران و آذربایجان برگزار می‌شود 

این گزارش تسنیم حاکی از آن است، ستوده معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت دوچرخه‌سواری در استان آذربایجان‌شرقی، گفت: سی و دومین مسابقات بین مرزی ایران و آذربایجان برگزار خواهد شد و توسط وجود این مسابقات است که اکنون ایران می‌تواند ۳ نفر از ورزشکاران خود را به المپیک برزیل معرفی کند.

وی در رابطه با بناب شهر دوچرخه ایران، اذعان داشت: در سال ۲۰۱۸ تلاش خواهیم داشت این موضوع را به ثبت ملی رسانده و بصورت گسترده و حتی بین المللی برگزار کنیم.

وی از حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان از همایش بناب شهر دوچرخه خبر داد و گفت: تمامی اعتبارات لازم را در اختیار این شهر جهت برگزاری هرچه بهتر این همایش قرار خواهیم داد.

سه شنبه‌های بدون خودرو و با دوچرخه را از اداره شهرداری شهر بناب شروع کرده‌ایم

بر اساس این گزارش، نادر داودی سرپرست شهرداری بناب نیز با اشاره به فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه در شهرستان بناب با سه شنبه‌های بدون خودرو، گفت: سه شنبه‌های بدون خودرو و با دوچرخه را از اداره شهرداری شهر بناب شروع کرده‌ایم و اکنون ۸۰ نفر از پرسنل شهرداری بناب سه‌شنبه‌ها بدون استفاده از خودرو و با دوچرخه‌های شخصی که از طرف شهردای در اختیار آنان گذاشته شده است به اداره شهرداری این شهر می‌آیند.

سرگرد عزتی نیز در این جلسه از افزایش ۳۵ درصدی تصادفات دوچرخه سواری در شهرستان بناب خبر داد و گفت: در رابطه با چگونگی راندن دوچرخه در سطح شهرستان بناب فرهنگ‌سازی مناسب صورت نگرفته است.

وی افزود: افزایش تصادفات دوچرخه‌سواران در شهرستان بناب بی‌داد می‌کند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *