۱۵۰ دوره آموزشی ورزش شهروندی در اصفهان اجرا می شود

  • توسط
  • دوشنبه , ۳ مهر ۱۳۹۶
  • 0

به گزارش سایت خبری دفاع ۸ به نقل از د روزدوشنبه ایرنا، علی قاسمی در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها قرار است با محوریت مناطق ۱۵ گانه شهرداری و همچنین آموزش و پرورش اصفهان در اماکن ورزشی ۴۴ گانه شهرداری، محلات و همچنین مراکز آموزشی اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه محوریت این دوره ها، دانش افزایی ورزش است، ادامه داد: مباحث تغذیه در ورزش، ارتقای مهارت ها، مقوله های ذهنی و روانی در ورزش و ارتقای سلامت جسمانی و روحی از جمله اصلی ترین موضوع هایی است که در این دوره های آموزشی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان هزینه تقریبی این طرح ها را ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.
قاسمی تصریح کرد: با توجه به شروع سال تحصیلی و تغییر زمان اوقات فراغت شهروندان، سعی شده که سایر برنامه های ورزشی مانند مسابقه ها و جشنواره ها روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شود.
وی همچنین تاکید کرد که تقویت ارتباط سازمان ورزش شهرداری با بدنه آموزش پرورش در سال تحصیلی جدید، شرایط ورزش شهروندی و به ویژه ورزش دانش آموزان را تقویت کند.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان با اشاره به ارتباط این سازمان با ناحیه های مقاومت بسیج امام صادق(ع) در شرق و امام رضا(ع) در غرب اصفهان گفت: با افزایش ارتباط با این دو نهاد، قصد داریم ورزش شهروندی را در مناطق کمتر برخوردار شهر ارتقا بخشیده و فراگیرتر کنیم.
او در ادامه گفت: سپردن مدیریت و اجرای بسیاری از فعالیت های ورزشی به خود مردم می تواند تاثیرات شایانی در پیشرفت ورزش شهروندی و ورزش همگانی ایفا کند.
قاسمی اضافه کرد: برون سپاری و اقدامات و سهیم کردن بیشتر شهروندان از جمله اصلی ترین سیاست هایی است که سازمان ورزش شهرداری اصفهان دنبال می کند.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان اظهارکرد: ایجاد فضای مناسب برای فعالیت نخبگان، پیشکسوتان و تحصیل کرده ها در قالب کارگروه های گوناگون نظیر کارگروه رسانه در حوزه های گوناگون مرتبط با ورزش از جمله اهداف این سازمان است.
قاسمی همچنین از رسانه ها خواست که ورزش همگانی را همچون ورزش قهرمانی مورد توجه قرار دهند، زیرا این امر موجب تشویق بیشتر مردم برای پرداختن به ورزش خواهد شد و به دنبال آن سلامت جامعه نیز افزایش می یابد.
بر اساس سرشماری سال ۹۵، نزدیک به ۲ میلیون نفر در شهرستان اصفهان زندگی می کنند.
به گزارش سایت خبری دفاع ۸ به نقل از ایرنا، سالانه بیش از ۴۳ میلیارد تومان از سوی این سازمان برای ورزش شهروندی در مناطق ۱۵ گانه کلانشهر اصفهان هزینه می شود.
این کلان شهر همچنین دارای افزون بر ۱۵۰ ایستگاه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در دو بخش بانوان و آقایان است.
حوزه ورزش شهرداری اصفهان از سال ۱۳۷۳ پایه ریزی شد و در سال ۱۳۸۷ با گسترش حوزه فعالیت های معاونت ورزش و افتتاح باغ های بانوان و مراکز تفریحی شهرداری به فعالیت خود ادامه داد.
ت / ۶۰۲۰ / ۶۰۲۲ خبرنگار: علیرضا حکیمیان – انتشار دهنده : عمادی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *